profil Facebook profil Youtube

Serwis basenów

Serwis basenów

Basen kąpielowy kojarzy się z przyjemnością i relaksem, dlatego decyzja o jego budowie to dobry krok w kierunku miłego spędzania czasu. Jednak zaprojektowanie i wybudowanie to nie wszystko. Aby móc cieszyć się długim, bezproblemowym i bezpiecznym użytkowaniem basenu niezbędna jest jego właściwa obsługa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, jako specjalistyczna firma z okolic Warszawy oferujemy kompleksowy serwis basenów kąpielowych.

 

Bieżący serwis basenu — czyli codzienna konserwacja

Zarówno basen kryty, jak i umiejscowiony na świeżym powietrzu wymaga kontroli,  bieżącego nadzoru oraz systematycznego uzdatniania wody. Jeśli obowiązek ten zostanie zaniedbany — pojawią się problemy w postaci mętnej wody, osadu z kamienia, piany oraz glonów osadzających się na ścianach basenu. Dezynfekcja wody chlorem to klasyczna i pewna metoda, która sprawdza się nawet wtedy, gdy temperatura wody wynosi ponad 28°C. Podstawowym zadaniem serwisu basenu jest zadbanie o właściwą jakość wody poprzez dostosowanie odpowiednich środków chemii basenowej, które dowozimy w Warszawie i okolicach. Zajmiemy się również odpowiednim doborem i czyszczeniem filtra, dopasowaniem odpowiedniego chloratora, czyszczeniem dna specjalnym odkurzaczem wysysającym zanieczyszczenia, oraz wszystkimi aspektami, od których zależy dobra jakość wody w basenie.

 

Ogrzewanie, oświetlenie i instalacje

Wszelkiego rodzaju instalacje basenowe zazwyczaj zasilane są energią elektryczną, dlatego serwis basenu kąpielowegowyposażonego w takie instalacje jest niezwykle ważny z uwagi na ryzyko porażenia prądem elektrycznym. Kompleksowa obsługa techniki basenowej wiąże się z systematycznymi przeglądami mającymi na celu wczesne wykrycie wszelkich nieprawidłowości zapobieżenie ewentualnym kosztownym awariom. Konieczność bieżącej kontroli technologii z nami nie będzie uciążliwa — nasi serwisanci zapewnią państwu pewność bezpiecznego użytkowania basenu, dopilnują terminów wymaganych przeglądów i rozwiążą każdy problem. Również w przypadku braku umiejętności samodzielnego poradzenia sobie z usterkami urządzeń basenowych takich jak  filtr, systemy grzewcze, instalacja automatycznego uzdatniania wody jesteśmy do państwa dyspozycji.

 

Naprawy, remont i modernizacja

Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych pracowników jesteśmy w stanie działać skutecznie. Oferujemy swoją pomoc i usługi w sytuacji awarii, wymaganego remontu, czy modernizacji basenu. Diagnozujemy i naprawiamy wynikające z wieloletniego użytkowania lub wadliwego wykonania:

  • przecieki
  • nieszczelności
  • zastoiny wody w warstwach podposadzkowych
  • nieprawidłowo wykonane uszczelnienia dylatacji
  • źle wykonane izolacje podpłytkowe
  • instalacje techniki basenowej

Wszystkie te nieprawidłowości powodują namnożenie groźnych bakterii zagrażających zdrowiu użytkowników oraz problemy z utrzymaniem właściwych parametrów wody, dlatego cykliczny serwis basenu jest niezbędny do prawidłowego jego funkcjonowania.

 

Zabezpieczenie basenu przed zimą

O ile baseny kryte i ogrzewane są bezpieczne zimą, o tyle zbiorniki ogrodowe trzeba z należytą dbałością przygotować na niekorzystne warunki atmosferyczne. Niska temperatura powodująca zamarzanie wody oraz aura zimowa mogą wyrządzić niemałe szkody w nieprawidłowo zabezpieczonym basenie. Aby przygotować basen do zimowych warunków, należy wykonać szereg skomplikowanych i drobiazgowych działań mających na celu zabezpieczenie instalacji techniki basenowej przed awarią, oraz samej niecki basenowej przed zniszczeniem. Lepiej nie porywać się na to zadanie samodzielnie. Zatrudnieni w naszej firmie wykwalifikowani pracownicy serwisu basenów kąpielowych korzystający z wieloletniego doświadczenia i specjalistycznego sprzętu doskonale poradzą sobie z tym zadaniem.

Oferujemy swoje usługi w Warszawie i na terenie województwa mazowieckiego. Serdecznie zapraszamy państwa do kontaktu i bliższego zapoznania się z naszą ofertą, a my zapewnimy pełen profesjonalizm będący gwarantem państwa zadowolenia.

 

Zobacz także: